Polonia Austria - polskie forum dyskusyjne
Internet (modem) w Austrii - Wersja do druku

+- Polonia Austria - polskie forum dyskusyjne (http://mypolonia.at)
+-- Dział: SPRAWY TECHNICZNE (http://mypolonia.at/Forum-SPRAWY-TECHNICZNE)
+--- Dział: ELEKTRONIKA (http://mypolonia.at/Forum-ELEKTRONIKA)
+--- Wątek: Internet (modem) w Austrii (/Thread-Internet-modem-w-Austrii)

Strony: 1 2 3

Internet (modem) w Austrii - juanmata - 24-02-2015

Witam!

Razem z kolegą chcemy wyjechać do Austrii na stałe. Poszukujemy informacji nt. internetu mobilnego (tak, żeby do routera mogło podłączyć się więcej niż jedno urządzenie) bez limitu danych o jak największej prędkości.

Coś na wzór internetu np. z PLAY gdzie dostaje się modem Huawei Mobile WiFi.

Czy jest możliwość znalezienia czegoś takiego u jakiegokolwiek operatora w Austrii, czy ktoś orientuje się może jakie są koszta per m-c?

Wiem, że na stronach usługodawców jest wszystko napisane, jednak nasz język niemiecki nie pozwala na swobodne poruszanie się w takich tematach, a translator internetowy nie za wiele pomaga.

Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź! :-)

RE: Internet (modem) w Austrii - staho - 24-02-2015

Nie podążam za ofertami w tej materii, ale pewnie chodzi Ci o coś takiego:
[Goście nie mogą widziec linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj, aby widzieć linki. ]

Miałem kiedyś tę najniższą taryfę. Jedynym plusem takiego rozwiązania jest to, że teoretycznie internet ma się poza domem. Poza tym same minusy:
- za 20 E/miesiąc + chyba raz do roku 20 E opłaty "niewiadomo za co" - internet jest makabrycznie wolny. 5 Mbit/s to chyba jakbyś wyłącznie Ty go używał w odległości 1 metra od nadajnika, nie nadaje się nawet do youtube,
- urządzenie - modem - zepsuło się po pół roku użytkowania,
- 20 GB na miesiąc limit, później nawet artykułu w onecie nie przeczytasz,
- fatalna obsługa T-mobile, nie chcieli mi dać faktur, za które zapłaciłem;

Wogóle odradzam. Proponuję, jak już znajdziecie lokum zamówić sobie za 20 E/miesiąc internet w UPC. Dostaniecie modem, do którego bezprzewodowo połączycie się z dowolną liczbą komputerów.
Zaś żeby internet mieć mobilnie, może delight mobile na kartę: 2,5 E/miesiąc za 1 GB danych na początek?

RE: Internet (modem) w Austrii - juanmata - 24-02-2015

Dziękuję za odpowiedź.

Czy ten internet w UPC jest limitowany?

RE: Internet (modem) w Austrii - staho - 25-02-2015

Nie. Możesz używać dowoli.

RE: Internet (modem) w Austrii - akinorew - 25-02-2015

Ja mam Festnetz- Internet w A1 i place niecale 20€ miesiecznie.

RE: Internet (modem) w Austrii - juanmata - 25-02-2015

(25-02-2015, 14:52)akinorew napisał(a): Ja mam Festnetz- Internet w A1 i place niecale 20€ miesiecznie.

Jak długa umowa? :-)

RE: Internet (modem) w Austrii - akinorew - 25-02-2015

2 lata

RE: Internet (modem) w Austrii - Hemik - 25-02-2015

Jesli chodzi o umowy to wszedzie sa dwa lata, wczesniej byly roczne a nawet trzyletnie lecz teraz to wszystko jest jednakowe. Jesli chodzi o neta na abonament to mialem kiedys z Tmobile, chodzil fajnie, nielimitowany do 20giga Big Grin potem zwalnial za 20€ miesiecznie.
Jesli chodzi o router to mozesz uzyc smartfona rowniez jako router.

RE: Internet (modem) w Austrii - staho - 25-02-2015

(25-02-2015, 16:32)Hemik napisał(a): Jesli chodzi o neta na abonament to mialem kiedys z Tmobile, chodzil fajnie....

No tak, w porównaniu z połączeniem wdzwanianym z lat 90-tych działa superRotfl

RE: Internet (modem) w Austrii - kozik - 27-02-2015

Ja przez okolo rok uzywalem internetu radiowego z drei - wygodna opcja bo nie masz problemu w razie przeprowadzki np, bez limitu danych, miesieczny koszt 15€. Do tego potrzebujesz tylko modemu USB, a jak chcesz rozdzielic w domu to routera, ktory Ci umozliwi podpiecie modemu USB. Jesli chodzi o jakosc to szalu nie ma - zdarzaja sie przerwy, wiadomo jak to z radiowka - zalezy gdzie mieszkasz, jaka pogoda, itd.

Podsumowujac jesli komus zalezy na elastycznosci, braku umow i jest w stanie zniesc przecietna predkosc internetu to taki drei w zupelnosci wystarcza.