Polonia Austria - polskie forum dyskusyjne
Wybory parlamentarne 2015 - Wersja do druku

+- Polonia Austria - polskie forum dyskusyjne (http://mypolonia.at)
+-- Dział: PORTAL (http://mypolonia.at/Forum-PORTAL)
+--- Dział: News (http://mypolonia.at/Forum-News)
+--- Wątek: Wybory parlamentarne 2015 (/Thread-Wybory-parlamentarne-2015)

Wybory parlamentarne 2015 - arcicorci - 10-10-2015

[Obrazek: 1310096.jpg]

W Republice Austrii utworzone zostały trzy niżej wymienione obwody głosowania obejmujące cały obszar Republiki Austrii:

- Obwód Wyborczy Nr 11 z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Ambasadzie RP w Wiedniu, Hietzinger Hauptstraße 42c, 1130 Wiedeń, przyjmuje zgłoszenia do głosowania osobistego oraz korespondencyjnego.

- Obwód Wyborczy Nr 12 z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Biurze Narodów Zjednoczonych i Organizacji Międzynarodowych w Wiedniu, Hietzinger Hauptstraße 42c, 1130 Wiedeń, przyjmuje zgłoszenia do głosowania osobistego oraz korespondencyjnego.

- Obwód Wyborczy Nr 13 z siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Linzu, Konsulat Honorowy RP, Mozartstraße 20, 4020 Linz, przyjmuje zgłoszenia do głosowania osobistego.

Głosowanie odbędzie się w dniu 25 października  2015 roku (niedziela), w godzinach: 7.00 - 21.00.

Prawo udziału w głosowaniu (prawo wybierania) w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej  ma obywatel polski, który:
- najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat,
- nie został pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu,
- nie został ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu,
- nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu,
- legitymuje się ważnym polskim dokumentem tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

Głosować będzie można osobiście lub korespondencyjnie. Warunkiem udziału w wyborach jest zgłoszenie się do spisu wyborców prowadzonego przez Konsula RP. Zgłoszeń do spisu wyborców dokonuje się za pomocą elektronicznego systemu rejestracji e-Wybory: 

[Goście nie mogą widziec linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj, aby widzieć linki. ]

Jest to najdogodniejszy i najbardziej efektywny sposób rejestracji, generujący elektroniczne potwierdzenie zgłoszenia do spisu wyborców.

Zgłoszeń można dokonywać również:
  • e-mailem:  wysyłając wypełniony [Goście nie mogą widziec linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj, aby widzieć linki. ] na adres: [Goście nie mogą widziec linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj, aby widzieć linki. ] na adres: Konsularabteilung der Botschaft
    der Republik Polen, Hietzinger Hauptstrasse 42c, 1130 Wien,
  • telefonicznie: pod numerem +43 1 870 15 150 w godzinach: poniedziałek 10.00-18.00, wtorek-piątek 8.00-16.00,
  • faksem: wysyłając wypełniony[Goście nie mogą widziec linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj, aby widzieć linki. ]na numer + 43  1 870 15 136,
  • osobiście: w siedzibie Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Wiedniu (Auhofstrasse 19B, 1130 Wien, w godzinach: poniedziałek 12.00-17.00, wtorek-piątek 8.30-13.30,
  • telegraficznie.
Wymóg uprzedniego wpisania do spisu wyborców nie dotyczy wyborców posiadających zaświadczenie o prawie do głosowania otrzymane z urzędu gminy w Polsce (lub od innego konsula). Wyborców posiadających zaświadczenie nie wpisuje się do spisu.

Termin przyjmowania zgłoszeń do spisu wyborców w celu głosowania osobistego upływa dnia 22 października 2015 r.

Termin zgłaszania się do spisu wyborców w celu głosowania korespondencyjnego upływa dnia 7 października 2015 r.

Źródło: Ambasada RP w Republice Austrii

RE: Wybory parlamentarne 2015 - Hemik - 10-10-2015

Czy obwod wyborczy 11 i 12 to nie ten sam obwod??

RE: Wybory parlamentarne 2015 - arcicorci - 11-10-2015

Adres ten sam ale może inne wejście, pokój lub piętro.

RE: Wybory parlamentarne 2015 - yale - 11-10-2015

Przy wyborach prezydenckich były dwa lokale oddalone mniej niż 50 metrów (nie pamiętam czy budynek obok). Warto zapamiętać do której komisji nas zapisano aby sobie zaoszczędzić czekania niepotrzebnie w kolejce. Panowie przy wejściu do budynku ambasady jak coś są bardzo pomocni i uprzejmi.

RE: Wybory parlamentarne 2015 - Hemik - 27-10-2015

Po raz kolejny Polacy udowodnili nam ze nie mamy po co wracac do Polski Sad 
Zapytalem jednej osoby na kogo glosowala, odparla bez zastanowienia zdecydowanym glosem ze na PIS, zapytalem dlaczego na nich przeciez oni juz byli u wladzy, osoba zapytana odpowiedziala mi: Mam nadzieje ze obniza wiek emerytalny.
Tak wyglada podejscie polakow, dbaja tylko o siebie nie o innych, i glosujac wybierajac wladze, maja ''Nadzieje'', Brawo Sad

RE: Wybory parlamentarne 2015 - krzychoo998 - 27-10-2015

Czy ktoś może zrobił foto protokołu komisji nr 11, który powinien być wywieszony po zakończeniu wyborów?

Wybory parlamentarne 2015 - arcicorci - 27-10-2015

Osoby które wyjechały i dają sobie tutaj radę to raczej już nie wrócą bo nie ma co ukrywać ale standard życia jest tutaj wyższy. W Polsce wiele osób wierzy ze jak przyjdzie nowa partia to im coś da. Ale jeśli ktoś logicznie myśli to niestety żeby komuś coś dać to najpierw trzeba mieć lub komuś coś zabrać Nie ma niestety nic za darmo. Można tez oczywiście pójść droga Grecji i nabrać kredytów a pózniej ich nie spłacać Ja wyjeżdżałem z kraju jak przy władzy był PiS i śmieszy mnie jak politycy myślą ze jak obiecają mi 500 zł na dziecko i pensje głodowa to wrócę Dla mnie oprócz pieniędzy liczą sie możliwości rozwoju, bezpieczeństwo na ulicy, jakość służby zdrowia itp a to wszystko w PL szwankuje A najbardziej denerwuje mnie ze wszystkie ustawy trzeba skonsultować z Kościołem Przeciez jest rozdzielność kościoła i władzy świeckiej

Wysłane przez Tapatalk

RE: Wybory parlamentarne 2015 - Hemik - 28-10-2015

Arci ja nie wyjechalem z kraju dla pieniedzy Big Grin lepsze pieniadze zarabialem w PL ale brak stabilnosci, spokoju stres, 
pogon za wieloma rzeczami daly mi do zrozumienia ze nie jest to warte, w dodatku tak jak piszesz bezpieczenstwo 
na ulicy, sluzba zdrowia i ta biurokracja byly gwozdziem do trumny, zreszta ja sie prawie wychowalem w Austrii wiec
 moglem sobie wybrac gdzie chce mieszkac Big Grin

RE: Wybory parlamentarne 2015 - macania - 01-11-2015

(27-10-2015, 19:53)krzychoo998 napisał(a): [Goście nie mogą widziec linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj, aby widzieć linki. ]
[Goście nie mogą widziec linków. Zarejestruj się na forum klikając tutaj, aby widzieć linki. ]
Ania